Aktuellt

Veckobrev inför vecka 16

15.04.2017« Tillbaka

Veckobrev inför vecka 16

Bästa studerande,

programmet för veckan är följande:

ledig: Annandag påsk

TI

dagsverke, lärarna har planeringsdag i skolan och studerande som inte deltar i dagsverke arbetar i skolan, kl. 9-15. Lunch serveras.

ONS

stöd kl. 9-10, även möjlighet till stöd i kort mattealla studerande som deltar i Tysklandsutbytet har planeringsträff kl. 11.00-11.40 i MP med Johanna och Ingriddeadline för inlämningsuppgifter till allmän tentskolhälsoenkät fylls i efter lunch ´‘änior med Helsinge som första (eller starkt andra) val träffar Johanna och Mirkka kl.14.30 och 15.30 i LU, GK-lektionerna flyttas till WW.lärarfortbildning kl.15-18 för Stefan, Tanja, Kristoffer (berör bara lektionerna i pos 7)

TO

Världsbokdagen firas. Gymnasiestuderande besöker sjuorna.Omtent för period 4 kl. 15-18.ledningsgruppens skolning kl 12-16, Johanna, Tanja, Karin, Kristoffer och Maria deltar (berör lektionerna i pos 1 och 3). Rektorsansvar har Pelle (fram till kl. 14), därefter Stefan.

Fre

  • Johanna och Mirkka på skolning, Johanna är tillbaka kl. 13.15. Rektorsanvaret sköts av Tanja kl 8-11, Martin kl 11-13.
  • abimiddag på kvällen


Frida är på semester vecka 16. Vår före detta kurator Eivor Lindqvist har hand om akuta fall.

Vi har en ny städfirma fr.o.m. tisdagen (Coor).

Trevligt påsklov!

hälsningar, Tanja