Aktuellt

Veckobrev inför vecka 19

07.05.2017« Tillbaka

Bästa studerande,

programmet för veckan är följande:

Johanna jobbar hemifrån, rektorsansvar har Maria till kl. 14, därefter Kristoffer

GLT

alla tvåor samlas i LU för gemensam GLT, Mirkka deltar äventutorer informerar ettor om tutorvaletettorna ombes senast nu boka studdisträff via länken i Wilmatvåorna fyller i studentkahootkoll att dagsverket betalatsgenomgång av provveckans schemagenomgång av planen för användning av disciplinära åtgärder (finns i läsårsrummet i Classroom)detta är läsårets nästsista GLT - bollande av idéer för utfärdsdagen 2.6 och röstande av förslag till kompisstipendier (senast 15.5)

TI

Mirkka i Sotungin lukio efter ca kl. 11.30Johanna på möte med svenska rektorer kl. 13.30-16, rektorsansvar har Kristoffer

ONS

LG-möte i MS, studeranderepresentanter deltar kl 8.10-10dubbeltimme stöd med Mirkka kl. 8-10 - ta tillfället i aktGKt1 besöker Nationalmuseet (guidning ingår), ta buss 640 kl. 14.10. Ke4 besöker Arcada, träff kl. 13.30 på parkeringsplatsen

TO

Runas vikarie på platsJohanna på möte med finska rektorer kl. 11.30-16, rektorsansvar har Maria

FRE

Mirkka i Lumon Lukio på digiluokka-invigning fram till ca kl. 12

Ha en lärorik skolvecka!

hälsningar, Tanja