Aktuellt

Veckobrev inför vecka 12

15.03.2015« Tillbaka

Bästa studerande!

Sista veckan innan provveckan är framför oss och studentskrivningarna fortsätter.

Kim är sparledig hela veckan, Mika from onsdagen.

Studentskrivningar i finska. Sigge håller Kims lektioner.

GLT

- info om Verkkokauppa.coms specialdeal för gymnasiestuderande i Vanda denna vår, mer info av Kristoffer (grupphandledarna har info i e-posten). Tvåornas GHL informerar också om testning av läs- och skrivsvårigheter (se info i Wilma).

TI

Bk besöker Kiasma.

ONS

Studentskrivningar i matematik. Anmälning till abitent 3 stänger på ons 18.3 kl. 12. Hi5 har självständiga uppgifter. Hio3 arbetar i skolan from kl 10.50. Mikas grupper arbetar med uppgifter i skolan.

TO

Kims lektioner flyttade till period 5.

FRE

Studentskrivningar i Real 2. Besök av en ny grupp utländska lärare via Erasmus, som kan besöka era lektioner. Rastmöte kl 12.

Max Heino vikarierar Kim. Mikas grupper arbetar med uppgifter i skolan.

Ha en bra skolvecka!

Hälsningar, Tanja